„Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle” W.Churchill

Prowadzenie własnego, kameralnego ośrodka jeździeckiego jest naturalną konsekwencją naszej wieloletniej przygody z końmi.

Wiedzę i umiejętności zawdzięczamy zdobywanemu latami doświadczeniu w chowie i hodowli koni, udziałowi w zawodach zaprzęgowych, organizacji imprez jeździeckich, pracy w ośrodkach rekreacyjnych w Polsce i USA a nade wszystko tysiącom godzin i kilometrów pokonanych na końskim grzbiecie. Nasza stajnia nastawiona jest wyłącznie na jazdę rekreacyjną, szczególnie zaś spacery i wycieczki w teren, które naszym zdaniem stanowią najdoskonalszą i najprzyjemniejszą formę spędzania czasu w siodle.

 

 

Nasze konie

Ogier Marwil

Ogier Marwil, ur. w 1998 roku (od Mszana, po Fred), malowany kasztan, ok. 166 cm w kłębie. Najbardziej na świecie ceni sobie … dobre jedzenie. Marwil chodzi zarówno w siodle jak i w zaprzęgu i w obu przypadkach można polegać na jego spokojnym i odważnym charakterze. Nie wolno jednak zapomnieć, że to ogier, w dodatku bardzo inteligentny. Od jeźdźca wymaga dobrej techniki i zdecydowanego charakteru, w przeciwnym razie najpewniej spróbuje przejąć „władzę nad światem”

Calix

Calix, ur. w 1999 roku, (od Cari, po Fred), siwy wałach zdecydowanie dominujący wzrostem nad pozostałymi mieszkańcami stajni – 172 cm w kłębie. Wrażliwy i emocjonalny – nade wszystko ceni sobie spokój w stajni i dobre towarzystwo na pastwisku. Niezrównany wierzchowiec, szybki i wytrzymały, jednocześnie zaś bardzo odważny. To na Calixie zaczynają swoją karierę osoby dorosłe zdecydowane, nauczyć się jeździć konno.

Szlachcianka i Kasztelanka

Szlachcianka i Kasztelanka – pełne siostry, urodzone w 2005 i 2006 r., (od Waćpanna, po Salut). Ich matka jest klaczą rasy sokólskiej, ojciec to haflinger. Cechuje je uroda oraz góralski upór typowy dla haflingerów oraz wyjątkowa siła i wytrzymałość w zaprzęgu odziedziczone zapewne po koniach sokólskich. Wzrost 145cm w kłębie sprawia, że są odpowiednimi wierzchowcami zarówno dla dzieci jaki i dorosłych.

Narcyz

Narcyz – wałach rasy haflingerskiej o niezbyt udokumentowanym pochodzeniu. Wybitny koń zaprzęgowy w naszej stajni zakładany przede wszystkim do bryczki singlowej. Wyróżnia się wytrzymałością i niebywałą zdolnością regeneracji. Niestety , prawdopodobnie w konsekwencji złego traktowania w przeszłości, zdarza mu się popadać w stany emocjonalne, w których za jedyne dobre rozwiązanie uważa ucieczkę. Pod siodło nadaje się zatem wyłącznie dla osób doskonale jeżdżących.

Narcyz pracuje też jako koń przewodnik podczas naszych spacerów po górach w kowbojskim siodle i wydaje się, że te spacery stępem mają kojący wpływ na jego psychikę.

Santia

Najmniejsza pośród naszych koni – klacz SANTIA. Trudno podobno zliczyć wszystkie dzieci, które na jej grzbiecie zaczęły przygodę z jeździectwem.
Santia nadaje się zarówno do nauki jazdy dla dzieci 6-8 letnich, jak i do oprowadzania najmłodszych miłośników koni.

Konczita

Konczita – członek zespołu Willi Marianna od pewnego majowego popołudnia 2014 roku, kiedy to po prostu przyszła do nas na podwórko i ku naszej wielkiej radości zdecydowała z nami zostać.
Posiada cechy urody foxteriera krótkowłosego pomieszanego z chartem włoskim – osoby mniej zainteresowane psimi rasami z satysfakcją przyjmą wyjaśnienie, że jest to foxchart sudecki

Polinezja

Poly (Polinezja), klacz rasy huculskiej, urodą przypominająca miniaturę konia pełnej krwi angielskiej. Cechuje ją typowy dla swojej rasy spokój. Równie chętnie pokazuje swoim jeźdźcom urodę okolicznych lasów. jak i uczy początkujących jeźdźców. Jak widać na zdjęciu, jest również fajną przytulanką :)

Jazda konna

Spacer po lesie w westernowym siodle, lekcje jazdy konnej na lonży, wyjazd w teren (siodło angielskie lub westernowe) lub całodzienna wycieczka wierzchem do wybranych atrakcji.

Zależnie od poziomu umiejętności oraz Państwa oczekiwań proponujemy wiele form rekreacji jeździeckiej i z przyjemnością pomożemy Państwu wybrać tę, z której będziecie Państwo najbardziej zadowoleni.

 

Zaprzęgi

Dla osób szukających pomysłu na spędzenie dnia w sposób odprężający a zarazem ciekawy przygotowaliśmy propozycje bliższych i dalszych wycieczek bryczką.

Na każdą przejażdżkę i wycieczkę możemy uszykować dla Państwa specjalny kosz piknikowy zawierający np.: słodycze, kanapki, napoje ciepłe, zimne lub wyskokowe.

Zobacz naszą stajnię