PRZEJAŻDŻKA PO LĄDKU I OKOLICY –Przejażdżka odbywa się częściowo leśnymi duktami prowadzącymi po otaczających Lądek lasy, częściowo zaś wśród zabytkowych zakątków miasteczka (okolice Basenu Uzdrowiskowego Wojciech, Parku Zdrojowego, Starego Rynku). Tą przejażdżkę można również odbyć nocą – opcja LĄDEK BY NIGHT Czas trwania ok. 1 godzina.

WYCIECZKA DO JASKINI I WINIARNI W RADOCHOWIE – w programie wycieczki przejażdżka bryczką do wsi Radochów, zwiedzanie Jaskini Radochowskiej oraz wizyta w winiarni Radochowskiej. W winiarni poza możliwością zakupu znakomitych win istnieje możliwość ich degustacji oraz zamówienia deski przekąsek. Powrót bryczką do Lądka Zdroju. Czas trwania łącznie ze zwiedzaniem jaskini 3-4 godziny, zależenie od czasu spędzonego w winiarni.

WYCIECZKA NA RUINY ZAMKU KARPIEŃ – wycieczka bryczką połączona z elementami trekkingu (podczas bardziej stromych podjazdów). Celem wycieczki są ruiny zamku Karpień, który był między innym siedzibą rycerza-rozbójnika Hinko Kusiny. Obecnie na szczycie wzniesienia znajdują się jedynie ruiny murów zamkowych, stanowiące znakomite miejsce na piknik. Czas trwania ok 3 – 4 godziny.

INNE wycieczki – istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania trasy wycieczki. Po drodze możliwy jest też piknik lub ogisko.

MINI MARATON ZAPRZĘGOWY – dla firm i grup zorganizowanych – min. 9 osób – przygotowaliśmy rozrywkę łączącą elementy powożenia z rywalizacją sportową i świetną zabawą. Członkowie grupy dzieleni są na drużyny 3 osobowe. Każda z drużyn wyłania spośród siebie powożącego, którego zadaniem będzie przejechanie bryczką w możliwie jak najlepszym czasie specjalnego toru przeszkód. Usadowieni na bryczce pozostali członkowie drużyny w trakcie przejazdu biorą udział w dodatkowych konkurencjach takich jak strzelanie z łuku, rzut podkową (gdy zaprzęg zostanie zaparkowany zbyt daleko celu – prawie awykonalne), czy picie piwa na czas. Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda.

ABC powożenia, osoby, chcące nauczyć się wyrafinowanej sztuki powożenia zaprzęgiem zapraszamy na lekcje prowadzone przez doświadczonego powożącego oraz uroczą parę koni – Szlachciankę i Kasztelankę

KULIGI – zimą, przy odpowiednio grubej pokrywie śnieżnej polecamy niezapomniane kuligi z pochodniami i grzanym winem.