Co warto zwiedzić w weekend majowy w Lądku Zdroju?

18.03.2022

Jedną z piękniejszym miejscowości uzdrowiskowych w Polsce jest Lądek Zdrój. Wiele osób, z roku na rok, decyduje się na spędzenie wolnego weekendu w mniejszych miastach, dlatego również Lądek Zdrój staje się coraz częstszym wyborem na spędzanie wolnego czasu w sercu Gór Stołowych. Dzięki swojemu położeniu oraz uzdrowiskowej architekturze potrafi zachwycić kolejnych turystów, którzy odwiedzają to poniekąd zapomniane miasto. Ciekawa poniemiecka architektura i wielowiekowa tradycja uzdrowiskowa sprawiają, że zarówno w okresie zimowym jak również letnim Lądek Zdrój oferuje wiele atrakcji, ciekawych miejsc oraz możliwości zagospodarowania wolnego czasu. Najbliższym terminem, który jest warty rezerwacji noclegu w tej pięknej miejscowości jest weekend majowy. Zatem co warto zobaczyć w Lądku Zdroju w majówkę 2022?

Malowniczy Rynek

Chcąc stworzyć listę pod nazwą "atrakcje Lądek Zdrój" nie sposób nie rozpocząć jej od przepięknego Rynku. Wspaniały plac miasta otoczony kolorowymi kamienicami i neorenesansowy Ratusz w jego centrum zachwycają swoim wizerunkiem. Dreptając wokół z łatwością można zachwycić się barokowymi oraz renesansowymi budynkami, które pochodzą z XVIII i XIX wieku. Całość dopełnia efektowna barokowa Kolumna Trójcy Świętej oraz pręgierz z XVI wieku. Malowniczy Rynek jest jednym z wyjątkowych miejsc na mapie okolicznych atrakcji, które z pewnością trzeba odwiedzić. Zdecydowanie jest to jedna z atrakcji, którą absolutnie warto zobaczyć będąc w Lądku Zdroju. Kolorowe budownictwo w blasku majowych promieni słońca zdecydowanie na długo zapadnie w pamięci każdego turysty.

Niezwykłe arboretum

Kolejną atrakcją, obok której nie można przejść obojętnie jest arboretum przy ul. Moniuszki. Jest to zaciszny, wyjątkowy ogród dendrologiczny, w którym można zobaczyć liczne drzewa i krzewy. Warto podkreślić, że jest to miejsce unikatowe, choćby ze względu na fakt, że jest to najwyżej położone w Polsce dendrarium. Malownicze okoliczności przyrody tylko zachęcają do spędzenia miłego popołudnia. Niezwykła barwa poszczególnych roślin oraz ich niebanalny kształt niejednokrotnie zaskakują wszystkich przybyłych gości. Ogród dendrologiczny w Lądku Zdroju jest zdecydowanie jednym z miejsc, w które warto się wybrać będąc w powiecie kłodzkim. Można tu swobodnie na nowo zachwycić pięknem przyrody, co w takich okolicznościach jest banalnie łatwe.

Szlak Marianny Orańskiej

Przeglądając Internet pod hasłami: majówka atrakcje Lądek Zdrój, z łatwością można natrafić na szlak Marianny Orańskiej. Jest to trasa turystyczna, która nosi imię księżnej Marianny, dzięki której rozwój miasta nabrał znacznego tempa. Zresztą jej imieniem opatrzono także wiele innych części miasta, ponieważ mieszkańcy tego regionu uznali jej wkład jako nieoceniony. Sam szlak jest ciekawym miejscem turystycznym, które daje możliwość aktywnego, przyjemnego spaceru po okolicy z bujną naturą. Jest to doskonały sposób na chłonięcie prozdrowotnego klimatu, z którego słynie Lądek Zdrój. Będzie to doskonała forma atrakcji uprzyjemniająca pobyt całej rodzinie. Jest to wspaniały pomysł na majówkowy wypad z dziećmi, które zachwycą się napotkaną roślinnością.

Skały Stołowe

Jest to zdecydowanie jedna z obowiązkowych pozycji podczas tworzenia listy okolicznych atrakcji godnych odwiedzenia. Skały Stołowe mieszczące się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego to zespół skał na zachodnim stoku Królówki. Spacer w połączeniu z podziwianiem formacji skalnych daje pomysł na ciekawe spędzenie dnia. Skały Stołowe są równie często odwiedzane przez wspinaczy, ponieważ jest to doskonały teren do nauki tej aktywności. Stąd, bez trudu w majówkę, będzie można popatrzeć na kolejnych śmiałków lub samemu spróbować swoich sił w zdobywaniu formacji. Fantastyczne widoki i świeży powiew powietrza dadzą możliwość eksploracji z góry okolicznych terenów.

Niezwykły kościół ewangelicki

Wyjazd zatytułowany "majówka Lądek Zdrój" nie może również obyć się bez zobaczenia jednej z wybitnych atrakcji regionu. Dawny kościół ewangelicki pw. Salwatora (Zbawiciela), wybudowany w 1846 roku obecnie nie jest jednak dostępny do zwiedzania. Wszystko za sprawą pożaru w 1999 roku, którego konsekwencją było spłonięcie budynku. Pozostała elewacja frontowa wznosi się ponad inne zabudowania, czym majestatycznie wygląda na turystycznych fotografiach. Znajduje się tu również pomnik wspomnianej wcześniej Marianny Orańskiej. Będąc w okolicy warto choć na chwilę przystanąć i zrobić pamiątkowe zdjęcie tej historycznej świątyni.

Lądek Zdrój ma wiele do zaoferowania przyjezdnym turystom. Zdecydowanie warto chłonąć to, co oferuje nie tylko natura, ale i przygotowane atrakcje przez okoliczną ludność. Majówka spędzona w tym malowniczym miejscu z pewnością zapadnie w pamięci na dłużej każdego z odwiedzających.

Nasza oferta na majówkę