Majówka w górach z dziećmi - jak się przygotować?

04.03.2022

Każdy rodzic bez wątpienia zdaje sobie sprawę, że rodzinny wyjazd z naszymi pociechami wymaga odpowiedniego przygotowania. Na szczególną uwagę zasługują tereny górzyste. Wybierając się na majówkę w górach musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które pomogą nam wyjść z obronną ręką z każdej, nawet najbardziej nieprzewidzianej sytuacji oraz zażegnać różne dziecięce grymasy. Co powinno znaleźć się w naszym bagażu?

Kiedy wypada majówka 2022?

Majówka w górach 2022 przypada na termin 01-03.05.2022 r. Ze względu na to, że pierwszy dzień mają to sobota, swoją majówkę możemy rozpocząć już 30 kwietnia, a nawet 29 kwietnia wieczorem. Po zakończonej pracy oraz odebraniu naszych pociech ze szkół czy przedszkoli warto udać się w malownicze regiony naszego kraju, które zachwycają serca każdego odwiedzającego. Majówka w górach co roku cieszy się nieopisaną popularnością. Jak jednak przygotować się do spędzenia tego czasu z dziećmi?

Co musisz mieć ze sobą dla swojej pociechy podczas majówki?

Majówka z dzieckiem w górach stanowi niemałe wyzwanie dla każdego rodzica. O ile łatwiej jest z dziećmi starszymi, o tyle nigdy nie przewidzimy humoru tych młodszych. W każdej chwili możemy potrzebować pieluszki, ciepłego mleka czy ulubionej zabawki. Na co zatem zwrócić uwagę?

· Zabawki na podróż samochodem. Jeżeli nasz wyjazd jest daleki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieci staną się płaczliwe i marudne podczas podróży. Wówczas warto zaopatrzyć się w atrakcyjne zabawki oraz gry dostosowane do wieku naszych pociech. Ważna jest także ulubiona przytulanka lub ważna dla dziecka zabawka - nigdy nie wolno o niej zapomnieć!

· Prowiant na drogę. Jest to nieodłączny element każdej wycieczki, nie tylko tej w góry. Woda mineralna, naturalne soczki, ciepła herbata oraz pożywne kanapki i słodkie przekąski - niczego nie może zabraknąć!

· Ubrania na wycieczkę w góry. Zanim wyjdziemy w góry, koniecznie sprawdźmy lokalną pogodę. Maj jest z reguły ciepłym miesiącem, jednak niejednokrotnie potrafi zaskoczyć nas niższymi temperaturami. Warto zatem zaopatrzyć się nie tylko w lekkie koszulki, ale i kilka zestawów na chłodniejsze dni.

· Apteczka. Wybierając się w każdą podróż, warto mieć przy sobie podręczną apteczkę, w której znajdzie się m.in. książeczka zdrowia pociechy.

· Środki higieniczne dla mniejszych i starszych, takie jak chusteczki higieniczne - mokre oraz suche, foliowe woreczki, żel antybakteryjny czy jednorazowe nakładki na toaletę.

Atrakcje na majówkę dla dzieci w WillaMarianna

WillaMarianna to doskonałe miejsce, aby zatrzymać się na majówkę z dziećmi. Rodzinny pensjonat położony w malowniczej miejscowości Lądek Zdrój na Dolnym Śląsku zapewnia wiele atrakcji dla najmłodszych oraz ciszę i wypoczynek dla ich rodziców. Pensjonat wychodzi naprzeciw Klientom z atrakcyjnymi cenami oraz różnorodnością ofert i pakietów. Wśród najważniejszych atrakcji dla najmłodszych znajdziemy:

· Prywatny ośrodek jeździecki, który oferuje nie tylko lekcje jazdy konnej, ale także spacery dla najmłodszych. -> Jazda konna Lądek Zdrój

· Boisko.

· Salę zabaw.

· Doskonale wyposażony plac zabaw znajdujący się w zacienionym ogrodzie.

· Wypożyczalnię rowerów, która oferuje nam zarówno elektryczne, jak i tradycyjne pojazdy - w cenie znajdziemy także nosidła i przyczepki dla najmłodszych. (Zobacz również naszą wypożyczalnię rowerów Czarna Góra)

· W sezonie wakacyjnym organizowane są spotkania z kucykami, ogniska oraz wycieczki bryczką.

· Menu śniadań oraz obiadokolacji uwzględnia gusta smakowe najmłodszych gości.

· Na życzenie gości pensjonat oferuje doposażenie pokoju w: wanienkę, stołeczek, nakładkę na toaletę oraz fotelik do karmienia.

· W ofercie znajdziemy bardzo przestronne pokoje, gdzie zmieści się nawet największa rodzina.

Dlaczego warto spędzić majówkę w gronie rodzinnym?

Majówka spędzona w gronie rodzinnym to czas, który doceni każdy. Najmłodsi zapamiętają, jak dobrze spędzali chwile podczas dziecięcego czasu beztroski, starsi z kolei będą mogli cieszyć się chwilami wolnymi od pracy. Dodatkowo, wspólne wyjazdy bardzo wzmacniają oraz scalają więzi w rodzinie. Pamiętajmy, że im starsze będą nasze pociechy, tym mniej czasu będą z nami spędzać. Warto zatem skorzystać z kilku dni wolnego oraz wybrać się na majówkę w góry z naszymi dziećmi!

Nasza oferta na majówkę