prolt alt text
Gasthoff zum Waldschloessel stanowił modny cel spacerów pieszych z Lądka, które wówczas stanowiły element kuracji ordynowanej przez lekarza.
Po wojnie mieściła się tu między innymi szkoła, restauracja „Pod Wilkiem” a później ośrodek kolonijny Huty Batory – „Batorówka”.


prolt alt text

W roku 1999 r. budynek kupili nasi rodzice Maria i Andrzej Słabońscy. Budynek przeszedł gruntowny remont, na skutek którego powstało 8 apartamentów wakacyjnych z aneksami kuchennymi. Obiekt został nazwany Willą Marianna. Maria i Anna to córki właścicieli, dodatkowo zaś Królewna Marianna Orańska jest patronką tych ziem, więc nazwa ma podwójną symbolikę 😊

prolt alt text

Niestety gwałtowna śmierć naszego taty zahamowała dalsze inwestycje i rozwój obiektu na kolejne 7 lat, kiedy był on w dzierżawie. Nie mogąc spokojnie przyglądać się, że tyle pracy i serca poszło na marne, w roku 2007 zawiązałyśmy z mamą spółkę, by samodzielnie zacząć prowadzić pensjonat.

Początki nie były aż tak kolorowe, jak wskazywały na to wcześniejsze obliczenia w excelu ale... skoro powiedziało się A, należało kontynuować.


prolt alt text

I tu w rolach głównych pojawiają się dwa małżeństwa: Ania i Jarek oraz Marysia i Przemek, każdy zapełniający zależnie od potrzeby 1 w porywach do 3 etatów w kuchni, na zmywaku, w kelneringu, recepcji, pokojach, przy koniach, rowerach, organizacji imprez i czasu wolnego dla gości, utrzymywaniu infrastruktury przy życiu, marketingu, sprzedaży i zarządzaniu zasobami ludzkimi i zdobywaniu środków na realizację kolejnych pomysłów, które to działania nazywamy humorystycznie „pracą w show-biznesie”😊

prolt alt text

Willa Marianna i Pizzeria Marianna to nie tylko budynki, urządzenia, czy oferty - to przedewszystkim zespół złozony ze wspomnianych wcześniej właścicieli ale też wspaniałych pracowników, którzy od lat wspólnie z nami dokładają starań, by Państwa wypoczynek był udany, pokoje i otoczenie były czyste i zadbane, posiłki smaczne i podane z uśmiechem. Na zdjęciu - pani Ada, Grażyna, Gosia, Ola, Marta, Dominika oraz pan Marek  oraz my :)