5 pomysłów na udanego sylwestra z dziećmi

01.10.2022 - 31.12.2022

W Sylwestra trudno o opiekunkę dla dziecka? A może zależy nam na spędzeniu tego wyjątkowego wieczoru z całą rodziną? Niezależnie od przyczyny, oto garść propozycji, jak spędzić Sylwestra z dziećmi!

Jakie zabawy wybrać na Sylwestra z dziećmi?

Spędzanie ostatniego wieczoru w roku wraz z dziećmi i zapewnienie im rozrywki może być wymagającym wyzwaniem. Dzieci zazwyczaj kładą się spać przed północą, lecz tego wieczoru chcą doczekać do Nowego Roku. Dlatego tak ważne jest zaproponowanie im odpowiedniej dawki zabawy. W ten niezwykły wieczór można dać nieco bardziej ponieść fantazji!

Lista proponowanych zabaw i pomysłów na Sylwestra z dziećmi:

  1. Karaoke
  2. Zabawa w przebieranie
  3. Zabawa w doczepianie ogona kucykowi
  4. Wieczór z planszówkami
  5. Wyjazd w góry

1. Karaoke

Nie da się ukryć, że dzieci uwielbiają wcielać się w rolę swoich muzycznych idoli. Dlatego dobrą opcją umożliwienie im realizowanie swoich wokalnych aspiracji poprzez zabawę w karaoke. Dzięki niej nasi milusińscy mogą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy występujące przed pełną publicznością. Aby zagwarantować dzieciom tę formę rozrywki, nie musimy decydować się na zakup drogiego sprzętu do karaoke. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, wystarczy odnaleźć gotowe podkłady w Internecie wraz z wyświetlanym tekstem piosenek.

2. Zabawa w przebieranie

Sylwestrowy wieczór to idealny moment by poeksperymentować z różnymi ciekawymi strojami! Dzieci mogą wcielić się w rolę swoich ulubionych postaci z bajek dzięki barwnym kreacjom oraz oczywiście ich nieograniczonej wyobraźni. Nie musimy decydować się na zakup drogich kostiumów, ale równie dobrze możemy wykonać je samodzielnie, co będzie świetną okazją do kreatywnego spędzenia czasu. Ewentualnie stroje zawsze można wypożyczyć.

3. Zabawa w doczepianie ogona kucykowi

Ta gra pozornie może wydawać się banalna, lecz w rzeczywistości doczepienie ogona kucykowi jest trudnym zadaniem, gdy ma się zasłonięte oczy. Wyzwaniem jest doczepienie włóczkowego ogona do tylnej części kucyka z opaską na oczach i po kilku obrotach w miejscu. Osoba, która trafi najbliżej właściwego miejsca, wygrywa. Zabawa ta dostarcza dużą dawkę frajdy i powoduje salwy śmiechu wśród u osób w każdym wieku!

4. Wieczór z planszówkami

Podczas sylwestrowego warto także namawiać dzieci aby nie tylko grały w gry komputerowe, lecz również doceniły magię gier planszowych. To wspaniała rozrywka, która zbliża do siebie członków rodziny. Może to być początek miłej rodzinnej tradycji, a gry łatwo dopasować do wieku malucha.

5. Wyjazd w góry

Sylwester to idealny moment, aby wybrać się na wycieczkę w góry. Jedną z ciekawych opcji jest nasza propozycja spędzenia Sylwestra w rodzinnym pensjonacie Willa Marianna na Dolnym Śląsku. Proponujemy Sylwestra, w czasie którego dzieci bawią się razem z dorosłymi. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, gdyż wiemy, że najmłodsi nie lubią być odciągani od rodziców przez animatorów.

Pensjonat Willa Marianna znajduje się w urokliwej okolicy wśród leśnych ścieżek, a co więcej oferujemy także takie atrakcje jak przejażdżki na kucykach czy bryczką konną. Ponadto goście mogą skorzystać z licznych atrakcji turystycznych w Lądku-Zdroju i jego okolicach, w tym między innymi ze stoków narciarskich. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź naszą ofertę: