Atrakcje w okolicy

Stacja Narciarska Lądek-Zdrój

Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 120m. Od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300m.

 

Stacja Narciarska Lądek Zdrój - położenie

Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno-zachodniej stronie góry Trojak panują tu wyśmienite warunki śniegowe. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano sześć tras zjazdowych - pięć z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie), jedna dla bardziej wymagających (czerwona) oraz trasa dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach znajdująca się przy wyciągu taśmowym - Kubuś. Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie metalo-halogenowe o mocy 15 KW, dzięki czemu można tu szusować do późnego wieczora. Optymalne warunku do szusowania zapewnia zainstalowany na stoku system sztucznego naśnieżania. Składa się on aż z 17 hydrantów i 20 armatek rozmieszczonych na wszystkich trasach. Aby trasy były przygotowane perfekcyjnie do szusowania, na stoku pracują dwa ratraki PistenBully 300.

Stacja Narciarska Lądek Zdrój - wypożyczalnie sprzętu narciarskiego

Na terenie ośrodka znajdują się dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego posiadające ok. 1000 kompletów. Pierwsza wypożyczalnia usytuowana jest zaraz przy wjeździe na stacje, zaś druga przy dolnej stacji kolei linowej. W jednej z nich znajduje się serwis sprzętu narciarskiego. Na terenie ośrodka znajduje się restauracja, w której serwowane są przepyszne dania. Dodatkowo na Stacji jest grill-bar. Serwowane w nim są dania z grilla: kiełbaska, golonka, karkówka oraz pizza. Koło górnej stacji kolei linowej usytuowana jest arenka, w której każdy może odpocząć, zjeść coś pysznego i ugasić pragnienie oraz podziwiać przepiękny widok na część zdrojową Lądka-Zdroju. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się dwie szkółki narciarskie oraz sala zabaw "Świat Dzieci".