Rodzinna Majówka w Górach w Lądku-Zdroju

01.01.2023 - 31.05.2023

Jakakolwiek nie była by Twoja wymarzona majówka - Lądek-Zdrój i okolice oferują możlwość spędzania wolnego czasu zgodnie z Państwa upodobaniami i zainteresowaniami.

Majówka w Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój to nie tylko najstarsze uzdrowisko w Europie, od wieków przyciągające przedewszystkim osoby z chorobami aparatu ruchu, neurologicznymi oraz dermatologicznymi. Lądek-Zdrój to przedewszystkim wymarzone miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi oraz osób aktywnych!

Nad walorami położenia Lądka-Zdroju rozpływał się w roku 1800 szósty prezydent Stanów Zjednocznonych, John Quincy Adams, pisząć w liście: "Nie widziałem nigdy uzdrowiska, którego położenie miało wygląd bardziej obliczony na zachowanie czy przywrócenie zdrowia niż Lądek”.

Miasteczko położone jest  w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, u stóp malowniczych Gór Złotych, Gór Bialskich i Krowiarek, wzdłuż rzeki Białej Lądeckej. Porośnięte zielenią stoki gór, ukształtowanie terenu a także łagodny klimat Lądka sprawiają, że jest on zaliczony do strefy klimatycznej „górskiej dolnej”, uważanej za najlepszą pod wzglętem klimatoterapeutycznym.

Majówka w Górach Złotych

Poza kuracjuszami, te okolice od wieków przyciągają turystów pieszych. Góry otaczające Lądek-Zdrój - nie są to wysokie i wymagające,  a do tego zatłoczone - Tatry. Szlaki prowadzą przeważnie leśnymi duktami, lub porośniętymi lasem zboczami. Po drodze napotkamy liczne strumienie, źródełka, formacje skalne, punkty widokowe i wypoczynkowe. Wśród najczęściej wybieranych celów wędrówek pieszych w okolicy znajdują się: Trojak, Kowadło, Śnieżnik czy Borówkowa Góra z piękną wieżą widokową.

Majówka na rowerze w Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój to również miejsce, które śmiało można określić mianem rowerowego raju. Kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych Singletrack Glacensis (260 km tras, 28 pętli), trasy rowerowe gmin Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie, Bike Park Czarna Góra. (opis tras rowererowych w okolicy znajdziecie Państwo na naszej stronie www, w zakładce: TRASY ROWEROWE.)

Goście Willi Marianna, mogą korzystać z oferty wypożyczalni rowerów tradycyjnych i elektrycznych, posiadającej w swojej ofercie również rowery dla dzieci oraz wybór przyczepek odpowiednich dla dzieci od 2 roku życia. Zawsze chętnie służymy też pomocą w doborze optymalnej trasy.

Majówka w siodle w Lądku-Zdroju

Jazda konna to kolejna atrakcja dostępna przedewszystkim dla gości Willi Marianna. Nasza ośrodek jeździecki oferuje spacerki na kucykach dla najmłodszych, lekcje jazdy konnej dla dzieci oraz wyjazdy w teren dla dzieci i dorosłych jeżdżących konno dla osób średniozaawansowanych. Więcej o naszej ofercie jeździeckiej można przeczytać w zakładce STAJNIA.

Rodzinna majówka w Górach Złotych

Willa Marianna to ośrodek stowrzony z myślą o rodzinach z dziećmi: plac zabaw, sala zabaw, boisko, ogród, kucyki, liczne atrakcje dla rodzin w okolicy oraz fakt, że odwiedzają nas głównie rodziny z dziećmi,  sprawia, że Państwa pociechy z dużą dozą prawdopodobieństwa zawrą tu nowe, wakacyjne znajomości, zaś w trakcie pobytu będą świetnie bawić się z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach :)

Majówka w Górach Złotych, w Lądku-Zdroju - atrakcje

Okolice Lądka-Zdroju stanowią wymarzone miejsce wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych jak i tych, którzy pragną naładować akumulatory i rozkoszować się ciszą i spokojem w otoczeniu natury. Liczne szlaki piesze i rowerowe, zabytki, atrakcje turystyczne przygotowane z myślą o dziciach i dorosłych w okresie wiosenno-letnim gwarantują nieograniczone możliwości zaplanowania czasu wolnego dopasowanego do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Najpopularniejsze atrakcje regionu to:

Więcej atrakcji okolicy znajdziecie Państwo w zakładce: ATRAKCJE

 

Poznaj ofertę noclegową Willi Marianna!

Zobacz nasz apartament dla 4-6 osób z antersolą i aneksem kuchennym!

Majówka w górach z psem

Na koniec chcielibyśmy przypomnieć, że w Willi Marianna akceptowane są żwierzęta domowe, zatem możecie Państwo zabarać na majówkę swojego psa lub kota. Zwłaszcza psy doceniają możliwość odbywania długich spacerów po okolicznych lasach i łąkach oraz cienisty ogród, w którym można pobawić się z dziećmi.

Sprawdź nasze pakiety noclegowe na majówkę

Inni czytali również: